Divoká Šárka

Autor: Admin (mailto:admin@tulaci.org), Téma: Zápis
Vydáno dne 14. 03. 1993 (2325 přečtení)
Hned po zimním táboře o jarních prázdninách pokračují Tuláci v činnosti výletem do Divoké Šárky.

Na téměř jarní výlet byl sraz v 9 hodin na Kačerově a sešlo se nás velice málo. Metrem jsme se vydali na stanici metra Hradčanskou, odkud jsme dojeli tramvají do Šárky. Tady jsme sešli po neschůdných kluzkých schodech a vydali jsme se po značené cestě kratším šáreckým okruhem.

Na dětském hřišti byla tradiční opičí dráha. Běžela se třikrát a počítal se součet dvou lepších časů. Nejúspěšnější byl Martin, který ač byl handicapován zlomenou rukou, vyhrál výsledným časem 58,4 s. Druhý byl Časomíra s časem 1:00,4 a třetí Padáček 1:02,0. O vteřinu za Padáčkem skončil Golem , vteřinu za Golemem byl Tomáš P. (ze Zálesáků). Sami vidíte, jak byly výsledky prvních pěti vyrovnané. Šestý skončil Jirka ze Zálesáků s impozantním časem 2:22,3, ale aspoň to nevzdal jako Ingoust.

Šli jsme dál. Další zastávka byla u cesty, vedle které byl travnatý pruh. Tady jsme hráli Popoahakapiu. Hráli Bobři proti Medvědům a Zálesákům. První zápas vyhráli Bobři 14:5 a odvetu 16:8. Pak se hráli Angličani proti Skotům. Kapitáni byli Golem a Časomíra, kteří si rozebrali zbylé účastníky výletu. Golem měl u sebe Padáčka a Jirku. Časomíra si vybral Ingousta, Martina a Tomáše.

Časomírovo družstvo zajalo Jirku a tak dlouhou dobu vedlo. Golem však nakonec Jirku osvobodil a vyrovnal. Vypadalo to na remízu, jenže Golem si udělal asi patnáct vteřin před koncem frajerskou vycházku na nepřátelské území a zásluhou Časomíry si zde hrábl rukou o zem a tak byl zajat a Časomírovci vyhráli. Za povšimnutí stojí fakt, že Časomírovci nepodnikli ani jediný výpad na Golemovo území.

Následovala poslední hra - Protichůdné rozkazy. Nejúspěšnější byli Časomíra a Golem, kteří vždy svůj úkol splnili. Martin byl jednou neúspěšný. Pojedli jsme a šli jsme dále. Naše cesta končila na tramvajové zastávce Hadovka, kde byl rozchod.

Každý se vydal svým směrem domů. Největší skupinka se držela pohromadě a jela metrem C. K rozdělení došlo na Můstku. Ještě před rozchodem jsme pochopitelně známkovali. Průměr vyšel 2,2.