Nová klubovna alias Úklidová četa řádí v nové klubovně!!!

Autor: Admin (mailto:admin@tulaci.org), Téma: Zápis
Vydáno dne 09. 02. 1994 (7170 přečtení)
Po zimě, která není v kronice zdokumentovaná, se s blížícím jarem stěhujeme do nové klubovny do Nuslí.

Dnes jsme se asi naposledy sešli u Kraba. Stěhujeme se tedy do Nuslí. Nejdříve nám Míla u Kraba řekl, kdy je sraz na Zimní přechod Brd a co s sebou. Poté jsme si rozdali různé oddílové věci, já jsem nesl nástěnku. Cestou na autobus se k nám přidal ještě Golem, takže jsme byli všichni: Časomíra, Golem, já, Martin, Míša a David. Autobusem jedeme na Novodvorskou a tam přesedáme na 106. Jedeme až za Kačerov, vystupujeme a jdeme k jistému objektu (cesta mi byla tak jasná, že jsme sám zvědav, jak tam za týden trefím).

Vcházíme do domu, Míla odemyká a jsme tam, ale místnost je v krutém nepořádku. O záchodu a koupelně nemluvě. Míla rozbaluje vařič a už ohřívá vodu v kotlíkách na mytí podlahy. Tu myju já s Martinem, jde to celkem dobře. Jakmile jsme umyli jeden roh, už tam dává Mála, Golem a Časomíra skříně, které postupně rozmisťujeme po klubovně.

Za chvíli odchází Martin domů, celá cesta mu trvá dlouho (prý). Drobotina leze pod staly a vytírá podlahu. Potom odchází Golem a Časomíra. Pokračujeme v práci. Míša a David jdou domů. Já a Míla ještě zůstáváme. Vytíráme podlahu již na čisto a rozestavujeme stoly a židle. Byli jsme tam asi do osmi. Odcházíme. Míla ještě vylepuje leták o náboru, ostatní prý zaslal do blízké školy. Ještě kontroluje elektroměr a hurá domů. 188 jedem na Pankrác a pak metrem domů.

Zapsal Ingoust