Řevnice

Autor: Admin (mailto:admin@tulaci.org), Téma: Zápis
Vydáno dne 12. 09. 1993 (2540 přečtení)
I v tomto školním roce jsme zahájili tradičně výletem do Řevnic.

     Jako každý rok, jsme zahajovali tradičním výletem do Řevnic. Účast byla velice malá, což bylo asi způsobeno i deštivým počasím. Přestože byl jako vždycky tento výlet i pro Zálesáky, nedostavil se z nich nikdo, takže jsem vyrazil s Golemem, Ingoustem a Červenáčkem.

     Metrem jsme dojeli na Smíchovské nádraží a odtud jsme pokračovali vlakem do Řevnic. Za deště jsme se vydali na cestu. S ohledem na počasí jsme minuli Babku, protože kamení by bylo značně kluzké. Došli jsme na Jezírko, kde byla větší přestávka na oběd a tady jsme také řekl, že se rozhodneme, jestli uděláme jenom krátký okruh a zamíříme po další cestě rovnou do Řevnic a nebo jestli půjdeme tradiční výlet přes Skalku.

     Během toho, co jsme jedli, přestalo pršet a konečně vykouklo sluníčko. To rozhodlo o tradiční trati. Pojedli jsme a zahráli jsme si různé hry. Souboj medvědů jsme hrál sám s Golemem, protože ostatní si na tuto nenáročnou hru netroufli.

     Vydali jsme se na další cestu a obdivovali jsme krásně zbarvené mloky. Pak vymyslel Ingoust hru, kterou jsme několikrát hráli po cestě. Na můj povel se všichni schovali a vyhrál ten, koho jsme z místa, kde jsem stál, neviděl. Po odehraných hrách to byla remíza, všichni měli stejně bodů.

     Došli jsme do Řevnic, kde jsem chvíli čekali na vlak, kterým jsme se vrátili do Prahy.