Kronika Tuláků Kronika Tuláků

Dnešní datum: 29. 05. 2024   | Hlavní stránka | Archív členů | Weblinks |    
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Archív členů
Weblinks
Ankety
TOP 15

Personalizace
Rozšírené vyhledávání

Něco více o oddílu
Myšlenka oddílu
O vedoucím oddílu
Více souvislostí

  Vyzkoušej

  Informace
Kronika Tuláků
Archiv oddílu Tuláci převedený na Internet z klasické podoby kroniky.

Vedoucí oddílu:
Míla Fuček


Administrátor:
Míla Fuček

  Reklama

  TOPlist

  Domovská stránka

Nastavit tuto stránku jako domovskou


  Doporučujeme

TOP.ER.CZ - český toplist přístupů


  Reklama

* Poslední zápis
Konáno dne 09. 01. 2005 (6471 přečtení)

Tento poslední zápis v původní papírové kronice nenajdete. Napsal jej vedoucí Míla při pořizování této elektronické podoby kroniky Tuláků a popisuje poslední období oddílu, tedy období od posledního Ingoustova zápisu v kronice až do skutečného zániku oddílu Tuláci.

Tento zápis už v papírové kronice nenajdete. Ten Ingoustův byl poslední. Dopisuji jej já dodatečně s odstupem více než deseti let, takže má nárok na jisté nepřesnosti způsobené mým zapomínáním. Oddíl ale v březnu 1994 ještě neskončil.

V dalším období oddíl klempíroval a určitě přežil ještě prázdniny. Jaké byly jarní akce si ale nepamatuji. Řekl bych, že jsme šli Pochod Praha - Prčice, na kterém patrně byl Ingoust a ze Zálesáků Jirka. S největší pravděpodobností jsme šli ze Střezimíře.

Ještě jsem zahájili školní rok 1994 - 1995. Jak jinak, než výletem do Řevnic. Jestli si to dobře pamatuji, šli se mnou Ingoust a Golem. A zcela určitě jsme absolvovali i POTAH. Ten se konal na jiném tábořišti. Na Kožlí již nebyl, ale kde bylo ono nové tábořiště si nevzpomenu. Tuším, že jsme tam jeli s Ingoustem, Golemem, Martinem a Časomírou.

V tomto školním roce se začal oddíl klížit. Rok před tím se rozpadlo naše skautské středisko Wigilanti, protože v něm zůstal pouze náš oddíl. Přešli jsme tedy na Prahu 3 do střediska k Vlčatům, které to také zachránilo před rozpadem. Více jsme s nimi spolupracovali, než s oddíly na Praze 4.

Od ledna Junáci zvedli registrační poplatky z 30,-- Kč na přibližně 100,-- Kč. Protože jsme byli současně jako TOM 504 66 v ATOMu a ještě členi Sdružení klubů správných kamarádů, tak jsem zvažovali, zda bude únosné vybírat od členů tak velké členské příspěvky. Akce jsme převážně financovali z dotací z SKSK ČR, část pak z ATOMu. Od Junáka jsme dotace na akce neměli žádné.

Při rozhodvání došlo k rozkolu v oddílu. Martin s částí členů zůstal v Junáku a přešel pod Vlčata jako samostatná družina. Zbytek zůstal u nás, ale bylo nás málo. Na nábor z Nuslí přišel pouze jeden stabilní člen Petr. Golem už odrostl, odpadli i Časomíra s Ingoustem a s Petrem jsme to sami táhli asi půl roku. Petr občas někoho přivedl, ale ten vydržel vždycky pár měsíců. A oddíl s jedním členem moc dlouho přežít nemohl.

Protože se rozpadli i Zálesáci, kteří také přes půl roku klempírovali s jediným členem Jirkou, který navíc už věkově odrostl a tak, když se nepovedl žádný z následných náborů, jsem je rozpustil.

Vždy na výlety jezdili Tuláci se Zálesáky, což aspoň trochu zvětšovalo účast. Výlety s jedním členem ale nebyly to pravé ořechové Kombinovali jsme to tedy tím, že jsme na jarní prázdniny vzali na Loretu do Horažďovic pár dětí z Dětského domova v Praze Klánovicích. Letní tábor se zase uskutečnil spolu s dětmi z Dětského domovy v Nymburku. Ten byl dokonce měsíční, týden v Praze jako příměstský tábor pro pražáky (v naší klubovně), druhý týden ve Výbrnici kde jsme spali ve srubu a částečně pod týpí a poslední dva týdny u Besta na chatě.

Školním rokem 1994 - 1995 Tuláci definitivně zanikají, po prázdninách v září se již nesešli, či přesněji řečeno, jediný člen Petr, již nepřišel a tak Tuláci zanikají. Pokud to snad bylo o rok později, tak se omlouvám, ale je to už dávno a nemám zas tak dobrou paměť. Toto je můj dohad dle mého nejlepšího vědomí a svědomí.

Oddíl Tuláci tedy vydržel přibližně deset let a po té se rozpadl. Činnost zahájil ve školním roce 1984 - 85, o prázdninách roku 1995 proběhla poslední akce, které se účastnil, letní tábor, na kterém měl stoprocentní účast - vedoucího a jednoho člena.


( Celý zápis | Informační e-mailVytisknout článek )

  Reklama

  Počítadlo

  Stáhni si do mobilu

Stáhněte si do svého mobilu originální vyzváněcí tóny, obrázky, zvuky a nové hry.


  Reklama

  Ankety
Čtete rádi na Internetu kroniky různých oddílů?

Určitě
7166  (7166 hl.)
Občas ano
4712  (4712 hl.)
Raději si přečtu klasickou kroniku
4797  (4797 hl.)
Kroniky čtu pouze současné
4912  (4912 hl.)
Kroniky nečtu vůbec
5176  (5176 hl.)
Nevím, nedokážu to posudit
6629  (6629 hl.)

Celkem hlasovalo: 33392


  Reklama

  Informace
Oddíl Tuláci byl členem TJ oddílů rekreačních sportů Praha 4, která se nyní snaží podobný oddíl vytvořit. Pokud byste měli zájem, kontaktujte předsedu TJ Miloslava Fučka.

  Doporučujeme


MF SOFT Můj kontakt Magazín eKamarád TJ ORS Praha

Tento kronika byla vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Copyright ing. Miloslav Fuček + TJ ORS Praha - všechna práva vyhrazena - použití textů či fotografií bez souhlasu autora není povoleno